top of page
DR. HAKAN SOLAK

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden 1988 yılında mezun olan Solak, Uzmanlık Eğitimini T.C. Sağlık Bakanlığı Heybeliada Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.  

 

1994 - 2004 yılları arasında Heybeliada Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan olarak eğitim kadrosunda görev alan Dr. Hakan Solak, aynı kurumda hem uzman yetiştirdi, hem de Başhekim Yardımcısı ve Bronkoskopi Ünitesi Sorumlusu olarak çalıştı. 

 

Dr. Hakan Solak, 1994 yılında partime olarak başladığı KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi’nde 2004 yılında itibaren full time olarak çalıştı ve aynı kurumda 2017 yılı başına kadar Göğüs Hastalıkları ve Astım Alerji Polikliniği’nin sorumluluğunu üstlendi. 

 

ERS (European Respiratory Society), Türk Toraks Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği gibi alanındaki derneklere üye olan ve  bu kurumların faaliyetlerini takip eden Solak,  aynı zamanda İstanbul Tabip Odası üyesidir.  

 

Pneumologie, Turkish Respiratory Journal gibi yerli yabancı pek çok yayında araştırmaları yayınlanan Solak,  farklı mesleki kongrelerde konuşmalar ve sunumlar yapmıştır. 

 

Uzman Dr. Hakan Solak, 2017 itibarıyla Kadıköy Florence Nightingale Tıp Merkezi'nde çalışmaya başlamış olup, eş zamanlı olarak mesleki çalışmalarını ve dernek faaliyetlerini sürdürmektedir. 

***

2017 Kadıköy Florence Nightingale Tıp Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı / Tüberküloz

2000 - 2001 Heybeliada Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başhekim Yardımcısı

1997 - 2001 Heybeliada Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başasistan / Bronkoskopi Ünitesi Sorumlusu

1996 - 2017 KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi

1989 - 1994 Heybeliada Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Asistanlık

1982 - 1988 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi

bottom of page